48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

en

A A A

A- A A+

2019 UPRAWA ROSLIN BOBOWATYCH DROBNONASIENNYCH mini

Programy komputerowe i aplikacje mobilne w praktyce rolniczej
Autorzy: Łukasz Bocheński, Iwona Kajdan-Zysnarska, Kacper Mytko, Oskar Wysocki

Cyfryzacja usług i nowe narzędzia informatyczne wprowadzane na rynek w znaczący sposób zmieniają funkcjonowanie społeczeństwa. Zmiany te widoczne są także w odniesieniu do rolnictwa. Rolnik korzysta z dostępnych rozwiązań cyfrowych, choćby analizując ceny na produkty rolne, składając wniosek np. do ARiMR czy urzędu gminy, bądź analizując efekty produkcyjne we własnym gospodarstwie rolnym.
Korzystanie z programów komputerowych czy aplikacji mobilnych pozwala na lepszą organizację pracy w gospodarstwie poprzez oszczędność czasu w prowadzeniu wymaganej dokumentacji. Pomaga również w podejmowaniu decyzji dotyczących stosowania nawozów, środków ochrony roślin. Przynosi rolnikom wymierne korzyści, jak zwiększenie efektywności ekonomicznej produkcji poprzez lepsze wykorzystanie potencjału, precyzyjne wykonanie zabiegów agrotechnicznych oraz precyzyjne żywienie i monitoring stada.
Opracowanie zawiera opis funkcjonalności wybranych programów komputerowych i aplikacji mobilnych wraz z oceną użytkowników i praktycznymi wskazówkami ich zastosowania w gospodarstwach rolnych.

Pobierz...

Kontakt z wydawcą: Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu,
61-659 Poznań, ul. Winogrady 63,
tel. 61 823 20 81, fax 61 820 19 71,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl