48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

en

A A A

A- A A+

Patryk Klimas, uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu (śląskie) został zwycięzcą tegorocznej edycji „Testu wiedzy o rolnictwie ekologicznym”. Konkurs przeznaczony dla młodzieży szkół średnich, którego pomysłodawcą jest Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu, przeprowadzono po raz drugi.

Do zmagań finałowych, jakie odbyły się w Warszawie, przystąpiło 39 uczestników – zwycięzców eliminacji przeprowadzonych w szkołach na terenie całego kraju. Uczestniczyło w nich 690 osób.

- Poziom wiedzy uczestników oceniam jako bardzo wysoki. Zakres tematyczny pytań obejmował szerokie spektrum wiedzy. Począwszy od wiedzy ogólnej, poprzez technologię upraw, kończąc na znajomości uregulowań prawnych dotyczących rolnictwa ekologicznego — powiedział jeden z autorów pytań konkursowych, Marek Krysztoforski z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu.

Dwaj uczestnicy ostatecznej rozgrywki zdobyli po 43 punkty z 50 możliwych. Dla wyłonienia głównego triumfatora konieczna była dogrywka.

Ostatecznie jury przyznało nagrody pieniężne czterem laureatom:

1 miejsce — Patryk Klimas, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu (woj. śląskie)
2 miejsce — Jakub Bednarczyk, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu (woj. małopolskie)
3 miejsce — Jakub Smutek, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu (woj. lubelskie)

Wyróżnienie — Martyna Mendak, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach (woj. podlaskie)

Celem konkursu jest zachęta i upowszechnianie wiedzy o rolnictwie ekologicznym wśród młodzieży.
— Ekologia może być obecnie sposobem i filozofią na życie — podkreślił w wystąpieniu skierowanym do uczestników Ireneusz Drozdowski, dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

 

Konferencję przeprowadzono w ramach operacji własnej Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2022-2023, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl