48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

en

A A A

A- A A+

Polskie Forum Żywności Ekologicznej 2022 – kolejna edycja debaty przedsiębiorców i ekspertów rynku eko.

Polskie Forum Żywności Ekologicznej to wydarzenie organizowane podczas Międzynarodowych Targów Żywności i Produktów Ekologicznych BIOEXPO przez Polską Izbę Żywności Ekologicznej.

Tegoroczna, czwarta edycja, portwa od 6 do 8 października i - jak w poprzednich latach - będzie okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń w obszarze certyfikowanego rolnictwa ekologicznego, a także szansą na dotarcie do interesariuszy tej branży – ekspertów, decydentów instytucjonalnych czy dziennikarzy. Sami producenci żywności eko będą mogli dzielić się pomysłami, ale także problamami dotyczącymi produkcji bio oraz nawiązywać nowe współprace.

 Odwiedzający Forum wysłuchają 4 paneli:

  • „Tworzymy rynek eko” – w trakcie dyskusji podzielonej na dwie części, poświeconej rynkowi bio w Europie i w Polsce, przedstawiciele organizacji europejskich (m.in. IFOAM Organics Europe) oraz reprezentancji polskich instytucji opowiedzą o dobrych praktykach, obowiązujących przepisach, planowanych zmianach w ustawodawstwie i perspektywach rozwoju.
  • „Jak dołączyć do rynku eko” – paneliści przybliżą uczestnikom wiedzę, jak funkcjonuje gospodarstwo ekologiczne od środka, w jaki sposób międzynarodowe firmy wspierają ekorolników, a także jak wygląda formularz zgłoszenia działalności w zakresie rolnictwa ekologicznego.
  • „Eko trendy” – w czasie debaty podzielonej na dwie części („Ekologiczne opakowania” oraz „Trendy na różnych rynkach”) prelegenci opowiedzą o zasadach promocji i sprzedazy ekoopakowań oraz o zmianach w zakresie gospodarowania odpadami i opakowaniami. Eksperci poruszą też tematy związane z rozwojem eksposrtu produktów eko.
  • „Zrównoważony rozwój” – panel poruszający zagadnienia wpływu produkcji żywności eko na środowisko naturalne i dobrostan zwirząt, a także roli żywności bio w naszej diecie.

Wśród gości Forum znajdą m.in. Joanna Wierzbicka, menadżer ds. rozwoju strategicznego IFOAM Organics Europe, Krystyna Radkowska, prezes Polskiej Izby Żywności Ekologicznej, Łukasz Gębka, prezes Farmy Świętokrzyskiej i wiceprezes PIŻE, Justyna Zwolińska z Kolacji Żywa Ziemia. Zaproszeni są wszyscy, którzy chcą tworzyć ekologiczny styl życia w Polsce.

Więcej informacji nt. Forum jest dostępnych na stronie Polskiej Izby Żywności Ekologicznej, jemyeko.com.

Zapraszamy do udziału w Forum! Żeby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się na targi tutaj: https://bioexpo.pl/rejestracja-b2b/ oraz wypełnić formularz tutaj: https://forms.gle/89AkWEKwo9pm8Wku5

Udział jest bezpłatny. Pełen program Forum dostępny tutaj: https://jemyeko.com/polskie-forum-zywnosci-ekologicznej-2022/

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl