48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

en

A A A

A- A A+

W dniach 15-16 listopada 2016r. odbyło się w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie szkolenie połączone z wyjazdem studyjnym pn. „Innowacje w rolnictwie - upowszechnianie badań naukowych  i przykłady wdrożeń w produkcji roślinnej” zorganizowane w ramach Planu Operacyjnego KSOW na lata 2016-2017 w zakresie Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich. Celem szkolenia było ułatwianie wymiany wiedzy oraz dobrych praktyk w zakresie wdrażania innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich poprzez prezentację wyników badań jednostek naukowych oraz zawiązywanie kontaktów między nauką a praktyką.

Uczestnikami spotkania byli doradcy rolniczy, przedstawiciele stowarzyszeń branżowych oraz nauczyciele rolniczych szkół średnich. Szkolenie poprowadzili wykładowcy z Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Radzikowie oraz  Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Tematyka szkolenia obejmowała przedstawienie najnowszych wyników badań i wdrożeń z zakresu produkcji zbóż, roślin oleistych i warzyw oraz innowacyjnego gospodarowania z wykorzystaniem narzędzi rolnictwa precyzyjnego. W drugim dniu spotkania odbyła się wizyta w Instytucie Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Radzikowie w celu prezentacji prac badawczych w zakładach naukowych Instytutu.

Więcej w relacji filmowej ze szkolenia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl