48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

A A A

A- A A+

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza na konferencję pn.: „Zastosowanie białka owadziego w żywieniu zwierząt”, realizowaną w ramach projektu badawczego GOSPOSTRATEG pt: Opracowanie strategii wykorzystania alternatywnych źródeł białka owadów w żywieniu zwierząt umożliwiającej rozwój jego produkcji na terytorium RP.

Konferencja ma na celu zapoznanie uczestników z wynikami realizacji projektu w ramach, którego została opracowana strategia rozwoju produkcji białka owadów jako alternatywnego źródła białka w stosunku do śruty sojowej genetycznie zmodyfikowanej z przeznaczeniem na pasze.

Zadania projektu obejmowały przeprowadzenie badań, na podstawie których nastąpiła selekcja gatunków owadów możliwych do hodowli w warunkach krajowych, określenie optymalnych parametrów hodowli owadów i technologii produkcji oraz zasad jego przetwarzania i stosowania w żywieniu zwierząt. Na podstawie opracowań dokonano analizy opłacalności zastosowania technologii produkcji wraz z wytyczania w jaki sposób tę technologię zastosować.

Należy zwrócić uwagę ze chów owadów może stać się ciekawą alternatywą na wykorzystanie odpadów poprodukcyjnych z przemysłu rolno – spożywczego. 

Program konferencji

L.p.

Temat

1.       

Zagospodarowania ubocznych produktów przemysłu spożywczego i paszowego oraz odpadów spożywczych w hodowli owadów.

2.       

Charakterystyka entomologiczna, fizjologia i rozwój hodowli dwóch gatunków owadów Hermetia Illucens i Tenebrio Molitor w skali fermowej i domowej.

3.       

Sytuacja w branży hodowli owadów w Polsce, Europie i świecie. Prace legislacyjne UE w zakresie wykorzystania owadów na cele paszowe i żywnościowe.

4.       

Praktyczne aspekty założenia i prowadzenia hodowli Mącznika młynarka.

5.       

Owady w przyrodzie i życiu człowieka.


Czas trwania szkolenia 9:30-16:00

Konferencja odbędzie się stacjonarnie w dniu 28 października 2020r, w CDR w Brwinowie. oraz w formie webinarium w aplikacji ZOOM.

Uczestnicy szkolenia w Karcie zgłoszenia powinny zaznaczyć formę uczestnictwa w konferencji.

  • Termin przesyłania zgłoszeń: do 26 października 2020r
  • Forma zgłoszenia: wypełnione karty zgłoszenia uczestnictwa należy przesłać na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w formie edytowalnej „doc” oraz skanu w pdf lub jpg
  • Liczba miejsc na konferencji stacjonarnej jest ograniczona do – 40 osób.
  • Liczba miejsc na webinarium jest ograniczona do 60 osób
  • O zakwalifikowaniu się na konferencję decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Koszty: udział w konferencji jest bezpłatny.

Podczas konferencji będą obowiązywały zasady związane z organizacją wydarzeń w czasie epidemii wirusa COVID-19, w tym m.in. zachowanie dystansu min. 1,5 metra między uczestnikami, zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk.

Pliki do pobrania:

Karta zgłoszenia


Osoba do kontaktu

w sprawach rekrutacji
Monika Wachnowicz-Borządek Gł. SpecjalistaDział Metodyki Doradztwa i Doskonalenia Zawodowego tel. 22 125 62 95 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

w sprawach merytorycznych
Łukasz Laskowski Zespół Rolnictwa i Środowiska e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: 22 125 62 71

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl