48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

A A A

A- A A+

Z uwagi na odwołany, z powodów technicznych poprzedni termin, jednocześnie chcąc spełnić oczekiwania ze strony konsumenta na dobrą jakościowo żywność, a także proponując producentom żywności nowe rynki zbytu, zapraszamy ponownie 24 czerwca 2019 r. do siedziby Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie na szkolenie, połączone ze spotkaniem organizacyjnym dotyczącym krótkich łańcuchów dostaw tzw. „z pola do garnka” w ramach kooperatyw spożywczych pn.: Oddolne inicjatywy konsumenckie i krótkie łańcuchy dostaw.

 

Tak jak poprzednio informujemy, że rozwijające się, ze względu na zainteresowanie ze strony klienta, kooperatywy, poszukują większej liczby dostawców produktów rolnych. Zainteresowane są współpracą w organizacji dostaw bez pośredników. Osobisty kontakt z dostawcami pozwala kontrolować warunki upraw i sprawia, że jedzenie przestaje być anonimowe. Członkowie kooperatyw poznają współpracujących z nimi dostawców, budują relacje nie biznesowe, a oparte na empatii i zaangażowaniu. Jedna strona otrzymuje dobrej jakości produkty, druga – regularne zamówienia i godziwe wynagrodzenie. W ramach kooperatyw sprzedawane są produkty od sprawdzonych dostawców, produkujących z ograniczonym stosowanie środków chemicznych.


W ramach szkolenia zaprezentujemy ideę krótkich łańcuchów dostaw w kontekście inicjatyw konsumenckich, takich jak właśnie kooperatywy spożywcze czy grupy RWS (Rolnictwo Wspierane przez Społeczność).


Szkolenie skierowane jest do pracowników z ośrodków doradztwa rolniczego, mieszkańców obszarów wiejskich, nauczycieli szkół rolniczych, członków lokalnych grup działania oraz innych osób, które chcą zwiększyć swoją wiedzę na temat nowych trendów w sektorze rolno-spożywczym oraz konsumenckim, jakie mają miejsce w Polsce i na całym świecie.

 

Koszt uczestnictwa jednej osoby (wyżywienie) wynosi 73,80 (VAT zw. w przypadku finansowania szkolenia co najmniej w 70% ze środków publicznych). W pozostałych przypadkach koszt szkolenia wynosi 73,80 +VAT, tj. 90,77 złotych.

 

Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona, o zakwalifikowaniu się na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.
Zainteresowanych prosimy o przesłanie wypełnionych kart uczestnictwa w szkoleniu do 18 czerwca 2019r.


Osoba do kontaktu w sprawach:
- rekrutacji i organizacji: Anna Korczykowska tel. 22-125 62 10, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- merytorycznych: Małgorzata Pucek, tel. 22-125 62 12, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Do pobrania 

Harmonogram

Karta zgłoszenia uczestnictwa

 

 

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl