48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

en

A A A

A- A A+

Zespół Rozwoju Obszarów Wiejskich CDR w Brwinowie, O/Poznań zaprasza na dwunaste spotkanie z cyklu „ROW On-line”, dotyczącego rozwoju obszarów wiejskich. Tym razem wrócimy do tematyki inicjatywy LEADER. Z Prezes Lokalnej Grupy Działania „Turkowska Unia Rozwoju”, Panią Magdaleną Ciołek, porozmawiamy o działaniach podejmowanych na obszarze LGD, poznamy przykłady działań wykraczających poza wdrażanie PROW i innych osiągnięć LGD „T.U.R.”. Tematem spotkania będzie także współpraca lokalna (jak się rozwija, na różnych płaszczyznach, inicjatywy oddolne, nowe inspiracje, wspólne inicjatywy, przykłady ciekawej, efektywnej współpracy) oraz sieciowanie (produkty, usługi, marka regionu/obszaru). Zapytamy naszego gościa, jak postrzega kolejny okres wdrażania inicjatywy LEADER (2023-2027) na podstawie już określonych wstępnych ram działania (skalę, zakres tematyczny działań, budżety). Jakie w związku z tym okresem pokłada nadzieje, a jakie rodzi on obawy, zarówno po stronie merytorycznej wdrażanych projektów, jak i zarządzania LGD.

Zapytamy o opinię naszego gościa dotyczącą tzw. „wielofunduszowości” nowego LEADERA, czyli planowanej realizacji przez LGD działań w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) - co może ona przynieść dla LGD „T.U.R.”? Proces konsultacji społecznych to także bardzo aktualny temat w polskich LGD. Postaramy się zamienić kilka słów na temat działań operacyjnych i narzędzi konsultacyjnych stosowanych w „T.U.R”, związanych z pracami nad nową Lokalną Strategią Rozwoju, jakie są stosowane obecnie.
Jak zawsze w naszych rozmowach nie zabraknie wielu tematów pobocznych, związanych mniej lub bardziej z inicjatywą LEADER w Polsce.

Zapraszamy na nasze Spotkanie ROW On-line (odc. 12) w czwartek, 29. września 2022 r., o godzinie 10:00. Temat to „Wielokierunkowość działań LGD na przykładzie Turkowskiej Unii Rozwoju. Doświadczenia i perspektywy inicjatywy LEADER”. Przewidywany czas trwania spotkania to ok. 2 h, w tym krótka przerwa oraz sesja pytań i odpowiedzi. Szczegóły znajdą Państwo w harmonogramie.

Rejestracja na szkolenie odbywa się poprzez platformę e-CDR pod adresem:

https://planowanie.cdr.gov.pl/szkolenia/

Instrukcja zapisów znajduje się na stronie internetowej:

https://kalendarz.cdr.gov.pl/index.php/s/SH9ZtRLbLBraECG

Rekrutacja prowadzona będzie do dnia 25.09.2022 r.

Odpłatność:

Szkolenie dla doradców zatrudnionych w państwowych jednostkach doradczych jest bezpłatne.

Dla pozostałych osób koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 100 zł brutto (w tym: obsługa administracyjna i techniczna). Płatność na konto nr BGK Oddział Poznań 90 1130 1088 0001 3116 2820 0002 Tytułem: nazwisko i imię uczestnika/ROW on-line, najpóźniej 2 dni robocze przed terminem szkolenia. Informacje na temat wpłaty za szkolenie będą przesłane osobom zakwalifikowanym w osobnej wiadomości potwierdzającej uczestnictwo w szkoleniu.

Wydarzenie organizowane jest na platformie ClickMeeting. Potwierdzenie rejestracji nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem na szkolenie. Zakwalifikowany uczestnik otrzyma z systemu wiadomość o zmianie w zapisie szkolenia, a link i hasło z dostępem zostaną przesłane przed szkoleniem w osobnej wiadomości. Do udziału w szkoleniu wymagane jest indywidualny adres poczty elektronicznej.

Opiekę merytoryczną sprawuje:
Grzegorz Cetner, tel. 508182294, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt w sprawie rekrutacji i organizacji:
Agnieszka Nowicka-Czerny, tel. 61 6486 218 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sylwia Sznajder, tel. 61 6486 204 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opiekę techniczną sprawuje:
Jacek Hanasko, tel. 61 6486 216, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu.

Do pobrania:

- harmonogram szkolenia doc 52 KB

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl