48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

en

A A A

A- A A+

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie ogłasza nabór na „Praktyczne wykonywanie ekspertyzy przyrodniczej ornitologicznej”, prowadzone w formie stacjonarnej w terminie 16-17.05.2022 r. nabór na szkolenie zakończony

Szkolenie ma na celu pokazać wszystkie etapy wykonywania ekspertyzy przyrodniczej ornitologicznej. W pierwszym dniu szkolenia uczestnicy zapoznają się z pracami terenowymi (przygotowanie się do pracy w terenie, wizja terenowa, ocena siedliska i jego kwalifikacji do odpowiedniego wariantu Działania rolno-środowiskowo-klimatycznego, zbieranie danych do dokumentacji), natomiast w drugim dniu na podstawie zebranych uprzednio danych będą wykonywać ekspertyzę przyrodniczą. Szkolenie ma za zadanie poszerzyć i ugruntować wiedzę z poprawnego wykonywania dokumentacji.

Szkolenie adresowane jest do osób zainteresowanych rozszerzeniem wiedzy z zakresu wykonywania ekspertyzy przyrodniczej ornitologicznej, eksperci przyrodniczy, doradcy rolnośrodowiskowi, inni.

Miejsce szkolenia: Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, ul. Pszczelińska 99, 05-840 Brwinów.

W pierwszym dniu szkolenia przewidziane są zajęcia terenowe na terenie Puszczy Kampinoskiej. Przerwa obiadowa przewidziana jest również na tym terenie, indywidualna możliwość zamówienia obiadu.

W drugim dniu zajęcia odbędą się się w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, podczas których uczestnicy będą wykonywali dokumentacje przyrodnicze na podstawie danych zebranych na zajęciach terenowych.
Aby wykonać dokumentację niezbędny jest laptop z oprogramowaniem: system operacyjny MS Windows, MS Excel v10 z włączoną obsługą makr.

Koszt szkolenia

  • szkolenie jest bezpłatne w zakresie dydaktyki i transportu autokarowego.
  • koszty bytowe (noclegi, wyżywienie), do wyboru z 3 możliwości (pakietów). uczestnicy pokrywają we własnym zakresie

Pakiet A: 220 zł (suchy prowiant na dzień w terenie, kolacja, nocleg 16/17 maja br., śniadanie, obiad i serwis kawowy)

Pakiet B: 343 zł (dodatkowa kolacja, nocleg 15/16 maja br. i śniadanie, suchy prowiant na dzień w terenie, kolacja, nocleg 16/17 maja br., śniadanie, obiad i serwis kawowy)

Pakiet C: 97 zł (suchy prowiant na dzień w terenie, obiad i serwis kawowy)

Opłaty należy dokonać do 11 maja br. na rachunek bankowy Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, nr. 61 1130 1017 0020 1234 5520 0004 z dopiskiem: imię i nazwisko, szkolenie ornitologiczne, pakiet A lub pakiet B lub Pakiet C WAŻNE: osoby preferujące diętę bezmięsną prosimy o przesłanie takiego wyboru mailem do Anny Korczykowskiej.

Organizator zapewnia transport autokarowy z CDR Brwinów do Puszczy Kampinoskiej i z powrotem do CDR Brwinów. Dojazd do Brwinowa na koszt własny uczestników.

Ze względu na specyfikę zajęć terenowych ilość miejsc jest ograniczona, o przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby zakwalifikowane, a rezygnujące ze szkolenia, zobowiązane są powiadomić organizatora, co najmniej na 3 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Brak takiego powiadomienia będzie skutkować obciążeniem kosztami szkolenia (dydaktyki i transportu).

Zapisu na szkolenie należy dokonać poprzez system eCDR, link https://planowanie.cdr.gov.pl/szkolenia/). nabór na szkolenie zakończony

Osoby, które nie posiadają jeszcze konta w systemie eCDR, muszą w pierwszej kolejności założyć konto, a następnie zalogować i zapisać się na szkolenie.

Osoby do kontaktu:

  • w sprawach merytorycznych: Marta Gajewska, tel. 22 125 62 22 ,e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  • w sprawach organizacyjnych: Anna Korczykowska, tel. 22 125 62 96, e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uczestnicy powinni być zaopatrzeni w:

wodoszczelne obuwie, wodoszczelne wierzchnie okrycie (wskazane jest unikanie ubrań w jaskrawych kolorach), środki przeciwko kleszczom, nakrycia głowy, wodę, prowiant oraz (jeśli ktoś dysponuje) prosimy o zabranie lornety.

Harmonogram szkoleniadoc 91 KB do pobrania

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl