48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

en

A A A

A- A A+

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zaprasza na szkolenie pt. Uprawa ziół i zbiór ziół ze stanu naturalnego. Szkolenie odbędzie się w dniach: 4-5 sierpnia 2021 roku w CDR w Brwinowie, ul. Pszczelińska 99. Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników szkolenia z podstawami uprawy wybranych gatunków roślin zielarskich, a także nabycie umiejętności z zakresu rozpoznawania czasu i sposobu zbioru ziół w ich naturalnym środowisku. W ramach szkolenia odbędą się całodniowe warsztaty, na których uczestnicy zapoznają się z możliwością wykorzystania ziół w kuchni. nabór zakończony

Tym razem zajęcia poprowadzą pasjonaci – praktycy. Pani Barbara Byrka – Lewandowska, która poza uprawą zajmuje się produkcją kosmetyków na bazie ziół w tym m.in. hydrolatów, olejków eterycznych, mydeł kwiatowych. Państwo Małgorzata i Tomasz Głogowscy, którzy od kilku lat uprawiają lawendę i poznali tajnik jej skutecznej uprawy. Odwiedzimy też gospodarstwo ekologiczne zajmujące się uprawą rumianku i bzu czarnego. Drugi dzień szkolenia to całodzienne warsztaty, które poprowadzi Justyna Pargieła – ziołoznawca, zielarz – fitoterapeuta, towaroznawca zielarski, kosmetyków i żywności funkcjonalnej oraz naturopata. Pani Justyna od 7 lat prowadzi warsztaty i wykłady związane z wprowadzaniem do diety roślin nieuprawnych, zielarstwa i kadzidlarstwa. W trakcie warsztatów będziemy spacerować i rozpoznawać dzikie rośliny jadalne, stworzymy zielnik a potem zajmiemy się gotowaniem i przyrządzaniem potraw z uzbieranych roślin. Przygotujemy minimum 6 potraw (zupa, placki, sałatka, i inne). Na koniec dowiemy się czym są herbaty utleniane (wykład i degustacja) oraz zapoznamy się z możliwością i sposobem przygotowania kiszonek z dzikich roślin. Oczywiście będzie też degustacja. Szczegółowy harmonogram szkolenia w załączeniu.

Koszty szkolenia:

Opłata stała dla wszystkich uczestników szkolenia (koszt serwisów kawowych i transport do gospodarstwa) wynosi 100 zł (VAT zw. w przypadku finansowania szkolenia co najmniej w 70% ze środków publicznych). W pozostałych przypadkach koszt szkolenia wynosi 100,00+VAT.

Dodatkowo uczestnicy ponoszą koszty bytowe: wyżywienie i nocleg zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym w karcie zgłoszenia i cennikiem CDR w Brwinowie tj.:

nocleg w pokoju jednoosobowym - 100 zł,
nocleg w pokoju dwu lub trzyosobowym - 80 zł,
śniadanie - 20 zł,
obiad - 32 zł,
kolacja - 23 zł.

Kartę zgłoszenia należy przesłać do dnia 23 lipca 2021r do Pani Justyny Zdunek Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (nabór zakończony)

Liczba miejsc na szkoleniu ograniczona do 25 osób. Szkolenie odbędzie się po zebraniu minimum 20 osób. O zakwalifikowaniu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Po zakończeniu naboru dostaniecie Państwo informacje i numer konta, na które należy wpłacić opłatę za szkolenie.

Istnieje możliwość skorzystania z noclegu dzień wcześniej tj. z 3 na 4 sierpnia (należy zaznaczyć w karcie zgłoszenia).

Osoby do kontaktu w sprawie szkoleń:

  • Rekrutacja: Justyna Zdunek Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 125 62 07
  • Nadzór merytoryczny szkolenia: Barbara Grygo, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

Do pobrania:

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl