48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

A A A

A- A A+

W dniu 24 lipca 2018 roku w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu gościli przedstawiciele ministerstwa rolnictwa Chińskiej Republiki Ludowej, z Panem Yu Xinrong, Wiceministrem Rolnictwa i Obszarów Wiejskich ChRL na czele. W spotkaniu uczestniczyli także Pani Magdalena Józefecka Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej MRiRW oraz Pan Michał Rzytki Naczelnik Wydziału Rolnictwa Ekologicznego w MRiRW. Rozmowy dotyczyły m.in. organizacji doradztwa rolniczego w Polsce oraz polskich rozwiązań w zakresie rozwoju produkcji ekologicznej.

Dyrektor CDR O/Radom Henryk Skórnicki przedstawił system doradztwa rolniczego w Polsce oraz główne zadania realizowane przez radomski oddział Centrum, ze szczególnym uwzględnieniem działań na rzecz rolnictwa ekologicznego i przetwórstwa na poziomie gospodarstwa rolnego. Pan Michał Rzytki z MRiRW omówił aktualną sytuację w rolnictwie ekologicznym, system certyfikacji i nadzoru oraz finansowanie badań w zakresie rolnictwa ekologicznego. Goście z Chin żywo interesowali się także współpracą między placówkami naukowymi a jednostkami doradztwa w tym zakresie oraz transferem wiedzy z nauki do praktyki. Na zakończenie wizyty w Radomiu zwiedzili Centrum Praktycznego Szkolenia w Zakresie małego Przetwórstwa.

Z uwagi na duże zainteresowanie delegacji chińskiej rolnictwem ekologicznym, w programie pobytu znalazła się także wizyta w gospodarstwie Pana Leszka Greli w Radzanowie. Rolnik od blisko 20 lat lat produkuje warzywa ekologiczne, które dostarcza głównie na rynek warszawski.

Należy podkreślić, że wszystkie spotkania i rozmowy spotkały się z dużym zainteresowaniem gości. Wizyta była świetną okazją do zapoznania się delegacji chińskiej z polskimi rozwiązaniami w zakresie standardów i nadzoru nad produkcją ekologiczną.

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl