48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

A A A

A- A A+

Nowe Wyzwania i Trendy w Rolnictwie oraz na Terenach Wiejskich to tytuł Konferencji Międzynarodowej Akademii Doradców Rolnictwa i Rodzinnej Przedsiębiorczości (IALB) oraz Europejskiego Forum Doradztwa Rolniczego (EUFRAS), która odbyła się w dniach 17-21 czerwca 2018 roku, w węgierskim Szechenyi Istvan University, Wydział Rolnictwa i Nauki o Żywności w Mosonmagyarovar. Program konferencji obejmował wykłady plenarne, interaktywne warsztaty oraz profesjonalne wyjazdy studyjne. W części plenarnej przedstawiono m.in. stan i perspektywy rolnictwa na Węgrzech a także rozważania przyszłości zrównoważonego rolnictwa w epoce sztucznej inteligencji w wymiarze globalnym.


Tematem warsztatów były takie zagadnienia jak zrównoważone rolnictwo, „smart farming”, gospodarstwa demonstracyjne, produkcja i przetwórstwo mleka, nowe znaczenie doradztwa rolniczego. Specjaliści EUFRAS poprowadzili warsztaty dla młodych doradców, umożliwiające zapoznanie się z najnowszymi metodami pracy. Wyjazdy studyjne dotyczyły tematyki związanej z produktami regionalnymi, przyjazną środowisku produkcją rolną, tradycyjnymi i innowacyjnymi winnicami, gospodarstwami demonstracyjnymi a także produkcją i przetwórstwem mleka.


W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Centrum Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Brwinowie, Dyrektor Pan Jacek Węsierski, Dyrektor Oddziału w Radomiu Pan Henryk Skórnicki i Kierownik Zespołu Promocji i Wydawnictw Pan Andrzej Szymański oraz przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie.


W czasie konferencji odbyło się posiedzenie Zarządu EUFRAS, którego decyzją w poczet członków Europejskiego Forum Doradztwa Rolniczego (EUFRAS) przyjęto Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Charakterystykę regionu Kujawsko - Pomorskiego przedstawił Dyrektor Pan Ryszard Kamiński, prezentując jednocześnie dorobek Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie.


Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl