48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

en

A A A

A- A A+

Międzynarodowe Targi Rolnicze POLAGRA PREMIERY 2023 już za nami. IX edycja jednego z największych wydarzeń branży rolniczej odbyła się w dniach 13-15 stycznia 2023 r. Właściciele gospodarstw rolnych, producenci oraz hodowcy mogli skorzystać zarówno z fachowej porady specjalistów, jak i z materiałów informacyjnych, broszur czy ulotek prezentowanych przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W czasie trwania POLAGRY odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą innowacyjnych maszyn, nowości produktowych oraz najnowszych rozwiązań rolniczych na nadchodzący sezon a także uczestniczyć w branżowych prelekcjach oraz seminariach.

Ważnym wydarzeniem w pierwszym dniu targów było XV Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych odbywające się pod hasłem: „Rynek oleju i biodiesla, a stabilizacja produkcji rzepaku w Polsce”. Jubileuszowa, XV edycja Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych poświęcona została tematyce rynku oleju i biodiesla oraz stabilizacji produkcji rzepaku w Polsce. Równie ważnym wydarzeniem był Wielkopolski Dzień Młodego Rolnika, gdzie prócz wykładów, wręczono nagrody w konkursie “Dzień z życia młodego rolnika”.

Na szczególną uwagę zasługują laureaci nagrody ZŁOTY MEDAL MTP. Platforma doradcza eDWIN, której pomysłodawcą jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, otrzymała dwa Złote Medale na targach Polagra Premiery. Nagrody są przyznawane produktom wyróżniającym się innowacyjnością przez ekspertów oraz samych konsumentów i uczestników targów.

Platforma jest całkowicie darmowa i dostępna dla wszystkich chętnych na komputerach oraz jako aplikacja na urządzeniach mobilnych.

Z platformy mogą korzystać zarówno rolnicy, instytucje naukowe, samorządy, jak i inne chętne osoby. W pracach nad platformą eDWIN uczestniczyły wszystkie wojewódzkie ośrodki doradztwa rolniczego w Polsce, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Wręczenie wyróżnień odbyło się 13 stycznia, podczas uroczystości otwarcia targów Polagra Permiery. Nagrody wręczał Podsekretarz Stanu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Pan Krzysztof Ciecióra. Przez trzy dni targów odwiedzający mogli odwiedzić stoisko platformy eDWIN i uzyskać wszelkie informacje na temat nagrodzonej platformy. Szczegółowe informacje o platformie dostępne są na stronie www.edwin.gov.pl.

Więcej informacji na o nagrodzonych produktach można znaleźć na stronie: www.zlotymedal.com/pl

Targi POLAGRA PREMIERY od lat odgrywają ważną rolę dla polskiej gospodarki, służąc rozwojowi branży rolniczej zarówno w naszym kraju, jak i na arenie międzynarodowej. To niezwykle ważne wydarzenie dla branży rolniczej nie tylko w Polsce, ale też w Europie Środkowo-Wschodniej. W tegorocznej edycji zaprezentowano ponad 150 stoisk targowych, a swą ofertę zaprezentowało ponad 200 marek z kilkunastu krajów.

Na kolejną edycję targów POLAGRA PREMIERY zapraszamy już w 2024 roku!

 

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl