48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

en

A A A

A- A A+

W dniu 17 listopada 2022 roku miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie DORADCA ROKU organizowanym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, który ma na celu popularyzację i promowanie osiągnięć doradców w zakresie innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich. Konkurs został objęty patronatem honorowym Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka.

Uroczystość III edycji konkursu „DORADCA ROKU” otworzyła Pani Anna Gembicka Sekretarz Stanu - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pani Wiceminister podkreśliła, że jest to wydarzenie, pozwalające docenić pracę doradców rolniczych, którzy na co dzień współpracują z rolnikami, wspierając ich swoją wiedzą i umiejętnościami, ułatwiając dostęp do najbardziej aktualnych informacji i innowacyjnych rozwiązań czy pomagając w rozwiązywaniu problemów związanych z prowadzeniem gospodarstwa.

2022 11 17 DORADCA

Laureaci konkursu etapu krajowego otrzymali okolicznościowe statuetki, ufundowane przez Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka oraz dyplomy i nagrody pieniężne. Nagrody wręczali: Pan Bartosz Dąbrowski – dyrektor Departamentu Innowacji, Cyfryzacji i Transferu Wiedzy w MRiRW, Pani Joanna Czapla - dyrektor Departamentu Płatności Bezpośrednich w MRiRW i Pan Ireneusz Drozdowski - dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Uroczystości towarzyszyła ogólnopolska Konferencja Dzień Przedsiębiorcy Rolnego 2022 pod hasłem: „Jak innowacyjne rozwiązania wpływają na zmniejszenie ryzyka w produkcji rolniczej?” realizowana w ramach Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR). Celem konferencji było zaprezentowanie innowacyjnych rozwiązań możliwych do wdrożenia w gospodarstwie rolnym, warunkujących wzrost dochodu rolniczego oraz wymiana wiedzy i doświadczeń w tym zakresie.

Ogłoszeniu wyników konkursu uświetniła prezentacja krótkich filmów, ukazujących sylwetki i dorobek uhonorowanych laureatów oraz wypowiedź zwycięzcy konkursu, który stwierdził, że gdyby miał jeszcze raz dokonywać wyboru zawodu to byłby to doradca rolniczy. Wszystkim laureatom konkursu, również na etapie wojewódzkim serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznym wydarzeniu.

Zapraszamy do kolejnej edycji konkursu, którą będziemy realizować w 2023 roku, w ramach obchodów 100-lecia doradztwa rolniczego w Polsce.

WYNIKI III EDYCJI KONKURSU DORADCA ROKU – etap krajowy
- I miejsce - Pan Jarosław Cichocki, reprezentujący Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu
- II miejsce - Pani Dorota Piękna-Paterczyk, reprezentująca Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu,
- III miejsce - Pani Sławomira Rogalewska, reprezentująca Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.

Szczegółowe wyniki III edycji konkursu – etap wojewódzki znajdują się na stronie cdr.gov.pl pod linkiem  https://www.cdr.gov.pl/upowszechnianie-i-promocja/konkursy/doradca-roku 

 

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl