48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

en

A A A

A- A A+

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu, zorganizowało w ramach Pikniku Poznaj Dobrą Żywność „Polska Smakuje” w dniu 22.06.2022 r. na terenie Torów Wyścigów Konnych Warszawa – Służewiec stoisko konsultacyjno -informacyjne.

Działalnie realizowane było w ramach operacji „Dobre przykłady w rozwoju krótkich łańcuchów dostaw” ujętej w Planie Operacyjnym KSOW na lata 2022-2023.

Celem działania była promocja dobrych praktyk rolniczych, przekazywanie wiedzy i informacji w zakresie produkcji żywności i jej sprzedaży w ramach krótkich łańcuchów dostaw oraz innych form przetwórstwa i sprzedaży żywności.

Stoisko obejmowało:

  • stoisko pszczelarskie – prromujące innowacyjne rozwiązania w zakresie dywersyfikacji działalności rolniczej. Stoisko zachęcało rolników do zakładania pasiek i tworzenia obszarów z roślinami miododajnymi, będącymi żerowiskami dla pszczoły miodnej oraz owadów zapylających. Odwiedzający stoisko mogli zapoznać się z opracowaniami o tematyce pszczelarskiej i uzyskać konsultacje w zakresie prowadzenia takiej działalności i opłacalności takiego przedsięwzięcia;
  • stoisko promujące portal „Polski ebazarek” – celem stoiska „Polski ebazarek” była popularyzacja portalu oraz promocja produktów pochodzących bezpośrednio od rolnika. Na stoisku odbyła się degustacja świeżych owoców, która była zachęta do zakupu produktów żywnościowych na stronie www.polskiebazarek.pl.

 

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl