48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

en

A A A

A- A A+

W czwartek, 18 listopada 2021 roku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom II edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Doradca Roku”. Konkurs skierowany jest do doradców rolniczych oraz doradców rolnośrodowiskowych PROW 2014-2020 wpisanych na listę prowadzoną przez Dyrektora Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie. Uroczystość miała miejsce w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Organizatorem konkursu jest Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Konkurs składał się z 2 etapów: wojewódzkiego oraz krajowego. Na etapie wojewódzkim wyłoniono 3 najlepszych doradców rolniczych z województwa. Zwycięzcy etapu wojewódzkiego zostali zakwalifikowani do etapu krajowego i właśnie spośród nich zostali wybrani laureaci konkursu w całym kraju.

Finałową galę II edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Doradca Roku” poprowadziła Pani Magdalena Maciejewska – Dyrektor Departamentu Strategii, Transferu Wiedzy i Innowacji MRiRW.

Nagrody wręczyli Pani Anna Gembicka – sekretarz stanu MRiRW oraz Pani Katarzyna Boczek – z-ca dyrektora CDR w Brwinowie.

– Największym atutem każdej organizacji są tworzący ją ludzie. Ludzie, czyli w tym przypadku doradcy rolniczy: wykształceni, doświadczeni profesjonaliści, angażujący się w rozwój gospodarstw swoich klientów i działający dla ich dobra – powiedziała wiceminister wręczając nagrody najlepszym doradcom rolniczym 2021 roku.

Wiceminister Anna Gembicka zwróciła również uwagę na rosnącą rolę doradztwa w związku z wyzwaniami, przed którymi staje współczesne rolnictwo. Podkreśliła, że zadania doradców stale się rozszerzają i ewoluują.

Zwycięzcą konkursu Doradca Roku II edycji został pan Stefan Wacław z Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie. II miejsce zajął pan Łukasz Kuleczka z Wielkopolskiego ODR w Poznaniu, natomiast III miejsce zajęła pani Monika Miniewska z Dolnośląskiego ODR w Wrocławiu

W trakcie trwania uroczystości można było obejrzeć filmy podsumowujące ogrom pracy wykonanej przez laureatów.

Szczegółowe wyniki konkursu – załącznik pdf:
  - wyniki konkursu "Doradca Roku 2021".pdf – 775 KB

Głównymi celami konkursu są m.in. popularyzacja osiągnięć doradców rolniczych i promowanie doradztwa. Wydarzenie to pozwala docenić pracę doradców rolniczych jako osób, które na co dzień współpracują z rolnikami, wspierając ich swoją wiedzą i umiejętnościami, ułatwiając dostęp do najbardziej aktualnych informacji i pomagając w rozwiązywaniu problemów związanych z prowadzeniem gospodarstwa.

Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

 

 

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl