48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

en

A A A

A- A A+

Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi ma przyjemność zaprosić Państwa do zapoznania się z nową publikacją przygotowaną specjalnie z myślą o młodych czytelnikach. Książka nosi tytuł Rybki, Ryby i Rybeczki z morza, jeziora i rzeczki i poświęcona jest tematyce ryb występujących w Polsce i w Morzu Bałtyckim. Zawiera ona opisy 50 gatunków ryb w podziale na ryby słodkowodne, morskie oraz hodowlane.

Dwoje bohaterów: Słonka i Słodek, dwie krople słonej i słodkiej wody, przeprowadzą Państwa przez pełen tajemnic, ciekawostek, a czasami zaskakujących informacji ze świata ryb. Jednocześnie nasza publikacja pozwoli najmłodszym obywatelom UE dowiedzieć się więcej o Europejskim Funduszu Morskim i Rybackim (EFMR) i jego wpływie na otaczający nas świat. Chcieliśmy przybliżyć dzieciom przykładowe historie ludzi korzystających ze wsparcia ze środków UE i polskiego budżetu w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Założyliśmy, że poprzez formułę kartek z pamiętnika dziecięcych bohaterów łatwiej dotrzemy do małego czytelnika i ułatwimy mu zrozumienie i postrzeganie unijnych funduszy, ale przede wszystkim obudzimy ciekawość i chęci zdobywania wiedzy.

Publikację, do wykorzystania w wersji elektronicznej, znajdą Państwo na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakładce Informacja i Promocja PO RYBY 2014-2020 pod linkiem: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/ksiazeczka-edukacyjna-o-rybach-pt-rybki-ryby-i-rybeczki-z-morza-jeziora-rzeczki

Zachęcamy również do polubienia i śledzenia naszych postów publikowanych systematycznie w mediach społecznościowych MRiRW tj.: Twitter, Facebook, Instagram. Znajdą tu Państwo aktualne informacje o publikacjach, projektach edukacyjnych, konkursach i wydarzeniach.

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl