48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

en

A A A

A- A A+

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa organizuje w tym roku 6 edycję konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów" pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który jest dedykowany Kołom Gospodyń Wiejskich.

Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. W ubiegłych latach „Bitwa Regionów" cieszyła się ogromną popularnością. W piątej edycji w 2019 r. wzięło udział prawie 800 KGW. Najlepsze danie – nadzianą roladę z kaczki w towarzystwie gołąbków z modrej kapusty – przygotowała drużyna z Gorzykowa w woj. wielkopolskim.

 Zaczynamy przyjmowanie zgłoszeń do pierwszego etapu w województwie mazowieckim. W związku z panującą pandemią zapraszamy do rywalizacji w nowej formule: jury będzie oceniać pomysł na potrawę regionalną oraz jej prezentację w formie krótkiego filmu wideo. Liczymy na rekordową frekwencję w wydarzeniu będącym prezentacją różnorodności kulinarnych tradycji regionów Polski.

W tym roku pula nagród wyniesie ponad 35 tys. zł. Wielki finał już jesienią.

Więcej szczegółów oraz regulamin dostępny na www.bitwaregionow.pl oraz profilu Polska smakuje na Facebooku jak i na Facebooku Oddziału Terenowego KOWR w Warszawie.

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl