48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

en

A A A

A- A A+

Dnia 21.09.2020 r. Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu zorganizowało w ramach projektu NEFERTITI szkolenie w formie webinarium pn. „Jak przygotować stanowisko pod uprawy ekologiczne?- praktyczne aspekty zarządzania glebą i uprawami".

Nefertiti - Sieć europejskich gospodarstw demonstracyjnych- wymiana wiedzy i innowacji przez demonstracje ma celu usprawnienie wymiany wiedzy oraz skuteczne wprowadzanie innowacji w sektorze rolniczym poprzez założenie demonstracji, zebranie wyników i udostępnienie ich innym rolnikom poprzez szkolenia, warsztaty, filmy oraz wymianę doświadczeń z innymi rolnikami. NEFERTITI obejmuje 10 interaktywnych sieci tematycznych, m.in. rolnictwo ekologiczne.

Wydarzenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 180 osób. Szkolenie skierowane było głównie do doradców rolniczych oraz rolników zainteresowanych tematyką rolnictwa ekologicznego. W prezentacjach przedstawionych na webinarium zostały poruszone tematy dotyczące prawidłowego zmianowania w rolnictwie ekologicznym, znaczenia próchnicy oraz sposobów zwiększenia jej zawartości w glebie.

Uczestnicy szkolenia zapoznali się również z metodami zwalczania chwastów w uprawach prowadzonych w systemie rolnictwa ekologicznego, a także eliminacji patogenów i szkodników z podłoża. Ostatnim tematem poruszonym przez eksperta była ekologiczna uprawa wybranych gatunków roślin z rodziny bobowatych.

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl