48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

en

A A A

A- A A+

Nabory wniosków 2018
Rolniku - sprawdź czy spełnisz kryteria dostępu!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom doradców i rolników, pracownicy Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu, opracowali bardzo proste narzędzie pn. Pomocnik doradcy i rolnika, pozwalającą na szybkie lecz orientacyjne sprawdzenie możliwości ubiegania się o premię/dotację w ramach ogłoszonych przez ARiMR (czerwiec-lipiec/2018 r.) naborów wniosków tj.:
„Modernizacja gospodarstw rolnych” – obszary: a, b, c;
„Premia dla młodych rolników”;
„Restrukturyzacja małych gospodarstw”.

Aplikacja w programie Excel pozwala na bardzo szybkie obliczenie i sprawdzenie wszystkich kryteriów dostępu do działań, w tym obliczenie wartości „środowiskowo – klimatycznych” i wielkości ekonomicznej gospodarstwa (Standardowej Produkcji – „SO 2010”). Wiedza o standardowej produkcji gospodarstwa wyrażonej w EURO jest przydatna w szczególności do bardzo szybkiego sprawdzenia czy spełnione są kryteria dostępu do wymienionych działań PROW 2014-2020.

Opracowanie tego narzędzia staje się niezwykle istotne i przydatne – zdaniem autorów – w kontekście właśnie ogłoszonych naborów wniosków i odpowiedniego się do tego przygotowania, biorąc pod uwagę zmiany jakie zostały wprowadzone w szczególności w „młodym rolniku” i „restrukturyzacji”.

Aplikację wykorzystujemy do celów szkoleniowych i własnego, orientacyjnego sprawdzenia dostępu do PROW 2014-2020. Nie jest ona także dokumentem - załącznikiem, który składamy razem z wnioskami.

Zamieszczony poniżej Pomocnik doradcy i rolnika jest do pobrania i zainstalowania na komputerze użytkownika. Pamiętajmy o włączeniu makr. Nie jest on także „zabezpieczony” - co pozwala na jego modyfikację, ale trzeba też uważać by nie spowodować utraty niektórych jego funkcjonalności.

Pobierz Pomocnik doradcy i rolnika

Opracowanie: CDR Oddział w Radomiu - tel. 48 365 69 00

Autorzy:

Tomasz Lesisz - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ireneusz Gradka - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl