48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

A A A

A- A A+

W dniach 26 – 28 marca 2018 roku przed wejściem do MRiRW - Warszawa, ul. Wspólna 30 odbył się IV Kiermasz Świąteczny pod hasłem „Polska Smakuje”. Organizatorem przedsięwzięcia było Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa

W kiermaszu uczestniczyło 20 producentów żywności tradycyjnej, ekologicznej oraz wyrobów regionalnych (rzemiosła i rękodzieła) z całego kraju. Na 18 stoiskach można było kupić wszystko to, co może przydać się na wielkanocnym stole począwszy od smakowitych potraw, a skończywszy na świątecznych ozdobach, wykonywanych przeróżnymi technikami rękodzielniczymi. Podczas kiermaszu kupić można było wędliny i wypieki przygotowane według tradycyjnych, regionalnych receptur, naturalne pieczywo oraz miody i wyroby pszczele. Atrakcją dla smakoszy kuchni świata z pewnością były potrawy tatarskie. Nie zabrakło również serów krowich i kozich, przetworów z gęsiny oraz warzyw i owoców.

 Ponadto podczas kiermaszu odbywały się również pokazy tradycyjnego wypieku chleba oraz przyrządzania tradycyjnych potraw tatarskich.

Dla miłośników sztuki i folkloru oraz wszystkich ceniących sobie wrażenia estetyczne nie zabrakło przepięknych, barwnych pisanek i ręcznie dzierganych wyrobów z wełny. Szeroką ofertę zaprezentował również producent ceramiki użytkowej i ozdobnej. Na najmłodszych odbiorców czekały ręcznie robione drewniane zabawki oferowane przez wytwórcę. Na wszystkich stoiskach oferujących produkty żywnościowe można było skorzystać z degustacji, począwszy od serów poprzez wędliny i przetwory owocowe i warzywne aż po gotowe dania jak staropolski żurek czy tatarski pierekaczewnik.

Wszyscy, którzy przed świętami poszukiwali tradycyjnych smaków, ciekawych dekoracji czy oryginalnych upominków na kiermaszu mogli dokonać wyboru i skorzystać z jego bogatej świątecznej oferty handlowej.

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl