48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

A A A

A- A A+

W dniach 16-18 marca 2018 roku Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie uczestniczyło w XXIV Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach, największej otwartej dla szerokiej publiczności imprezie wystawienniczej w Polsce. Targi jak zawsze przyciągnęły do Kielc najważniejszych producentów nowoczesnych maszyn i urządzeń z całego świata. Tłumy rolników, którym nie przeszkadzała fatalna pogoda, oblegały przede wszystkim stoiska z ciągnikami i maszynami rolniczymi, ale z zainteresowaniem przyglądano się też ofercie producentów nawozów, materiału siewnego, środków ochrony roślin i innych środków do produkcji rolniczej. Każdy chciał choć przez chwilę porozmawiać i znaleźć coś dla swojego gospodarstwa w bogatej ofercie handlowej.


Stoiska konsultacyjne zorganizowały na targach także najważniejsze instytucje branżowe, w tym Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które wspólnie z Centrum Doradztwa Rolniczego, zorganizowało stoisko ”Nauka i doradztwo – praktyce rolniczej”.


Na stoisku przedstawiciele wszystkich placówek naukowo-badawczych podległych MRiRW prezentowali osiągnięcia instytutów, ze szczególnym uwzględnieniem wyników prac w zakresie wdrażania rozwiązań innowacyjnych w rolnictwie. Specjaliści Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz Ośrodków Doradztwa Rolniczego prowadzili konsultacje w zakresie technologii produkcji rolniczej, przetwórstwa produktów rolnych na poziomie gospodarstwa i rolniczego handlu detalicznego, integrowanej ochrony roślin, instrumentów finansowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, a także pomagali rolnikom wypełnić e-wniosek.


Tradycją AGROTECHU są konkursy, m.in. o Złoty Medal Targów Kielce i Puchar Ministra Rolnictwa przyznawane za najlepsze produkty prezentowane na targach oraz osiągnięcia dla polskiego rolnictwa. W tym roku po raz pierwszy przyznano także „Diament Innowacji” - nagrodę ufundowaną przez Centrum Doradztwa Rolniczego, a przyznaną wyróżniającej się innowacyjnej maszynie rolniczej eksponowanej na AGROTECHu. Maszyny i urządzenia zgłoszone do konkursu oceniała 6-osobowa komisja pod przewodnictwem dyrektora Centrum Doradztwa Rolniczego Pana Jacka Węsierskiego. Oceniano m.in. unikalność produktu, nowość na rynku, wpływ na środowisko naturalne czy możliwość powszechnego zastosowania w różnych typach gospodarstw rolnych. Spośród wielu ciekawych propozycji komisja nagrodziła wał uprawowy z pneumatycznym siewnikiem firmy Agro Factory II.


Nagrodę zwycięzcy wręczono na targach podczas uroczystej Gali w dniu 16 marca 2018 roku.

 

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl