48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

en

A A A

A- A A+

Mamy za sobą ukończone siewy większości zbóż ozimych. W niektórych rejonach kraju, jeśli warunki na to pozwolą, rolnicy w perspektywie kilku tygodni rozpoczną siewy pszenicy przewódkowej. Czy jednak zawsze świadomie dobieramy odmiany roślin uprawnych, do lokalnych warunków środowiskowych? Pierwszym krokiem do osiągnięcia sukcesu w okresie żniw, jest dobór właściwej odmiany oraz zakup kwalifikowanego materiału rozmnożeniowego.

Okres zimowy to często jedyne chwile w gospodarstwie rolnym, na przeanalizowanie nowości na rynku odmian. W tym też momencie należy podjąć decyzję o zakupie materiału siewnego roślin jarych. W podjęciu świadomej decyzji niezastąpione są od wielu lat wyniki badań prowadzonych przez Centralny Ośrodek Badania Roślin Uprawnych (COBORU) i sporządzane na podstawie tych wyników listy odmian zalecanych.
COBORU od wielu lat prowadzi porejestrowe doświadczalnictwo odmianowe, dzięki któremu wielu rolników właściwie dobiera odmiany roślin uprawnych i w efekcie zyskują w okresie zbiorów.

Zachęcamy do analizowania aktualnych zaleceń Centralnego Ośrodka Badania Roślin Uprawnych (COBORU): https://coboru.gov.pl/PDO/index.aspx

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl